Громадські слухання. Наша позиція. Відео

Бер 18 2013 Опублікував в Е-Квиток, Транспорт

 

Ініційовані нами громадські слухання які відбулися 12 березня 2013 в ЛРА мали на меті насамперед здоровий діалог і роз’яснення. Лише у такому форматі можна створити громадянське суспільство і саме так вирішують важливі для міст питання на Заході. Крім того ми намагалися забезпечите прозоре обговорення. Запросили усі зацікавлені сторони. Якщо позицію перевізників зрозуміти можна – боялися людського обурення, а боятися є чого, бо з 5 компаній на ринку перевезень лише одна виконує свої зобов’язання добре. Та не дуже зрозуміло чому не прийшли представники Всеукраїнської асоціації автомобільних перевізників львівщини і схожих організацій. Лише от їхній голова, донедавна директор одного з підприємств яке найчастіше порушувало і порушує різноманітні умови договору та аж ніяк не думає про комфорт пасажирів, як справжній теле-воїн сміливо описав слухання:

це можна назвати хлопчачецтво-пацянячество, це як ніби кіт грається з мишкою

А ще бідолашні перевізники виявилися заручниками «політичних розборок», тільки от ніхто не зважає на те, що львів’яни є заручниками «розвалених бульбовозів» вже понад 15 років.

Стосовно введення електронного квитка, чи автоматизованої системи оплати за проїзд(АСОП) ці громадські слухання мали на меті підштовхнути владу та перевізників до вирішення проблеми оплати проїзду в громадському транспорті. І таке передбачено у положенні про громадські слухання «… отримання від членів громади пропозицій і зауважень для вироблення оптимальних напрямів їх розв’язання». Яка компанія буде впроваджувати Е-Квиток і яка форма власності буде у  неї нас не цікавить. Ми як ініціатива, а не консалтингова фірма чи виконавець робіт, не зобов’язані проводити обрахунки скільки така система обійдеться Львову і хто її повинен впроваджувати. Для цього є виконавча влада і депутати. На даний момент вони, а не ми відповідальні за прийняття рішень в місті. Констатація фактів про недосконалість українського законодавства, величезну кількість пільгових категорій і побідні речі це лише відтягування процесу введення АСОП. Залякування людей величезними боргами які є у міста – політизація процесу. Усі міста навіть розвинутих країн мають борги. Розмови про те, що львів’яни не готові до е-квитка, наштовхує на думку, що Львову потрібно перетворитись на столицю амішів – консервативний релігійний рух який не сприймає прогрес і живе в ізоляції.

Звісно ж ми чудово усвідомлюємо, що підняття тарифу таки відбудеться, а зараз триває відтягування процесу до «більш сприятливого» часу – влітку людей менше можна пропхати тариф 3грн. Чи «піти на зустріч» мешканцям і надалі «їздити у збиток» за 2,50грн. На жаль, через інертність нашого суспільства тариф таки збільшиться, готівка й надалі буде губитися у чиїхось глибоких кишенях, а мешканці продовжуватимуть «отримувати сервіс». Ми не закликаємо і не будемо влаштовувати жодних маніфестацій чи блокування доріг людьми. На нашу думку саме громадські слухання це формат вирішення важливих для громади міста проблем. Наголошуємо, що проблеми приватних структур не можуть вирішуватися коштом громади. А зміна системи оплати за проїзд і загалом організації пасажирських перевезень у Львові вже давно назріла.

Відео з слухань:

Також є матеріали слухань і презентація з цінами в інших містах.

Коментарі відключені для цього запису