Трішки про Нігерію

Сер 27 2014 Опублікував в Е-Квиток, Транспорт

Друзі, а що ви знаєте про Нігерію? Чесно зізнаюсь, що я – небагато. З Вікіпедії я дізнався, що до 1998 року у них була військова диктатура. І що в них регулярно б’ються між собою мусульмани з християнами. А тепер подивимось який у них транспорт в місті Лаґос:

Чому саме це місто? Бо воно є економічним центром всієї держави. Давайте одразу до цікавого – у них є ШАП (1 , 2) ! Хай по ній і їздять автобуси рівня прокачаних богдалонів, але ж це такий кайф коли ти їдеш з пристойною швидкістю повз затори з машин:

було-стало

Просто подивіться відео, тут такою своєрідною англійською роповідають про все:

А ще у них є електронний квиток 🙂 . Цитую компанію, що його впровадила

У Лаґосі наразі проживає 18 мільйонів мешканців, це найбільш населене місто Африки. Це комерційний центр Нігерії. Тут близько 50% кваліфікованих працівників, найбільший порт та аеропорт.

Компанія LAGBUS розпочала діяльність 17 лютого 2007. Наразі компанія обслуговує понад 500 автобусів й 40 маршрутів за допомогою абонементів та разових квитків різної вартості на різних маршрутах. Квиткову інфраструктуру впровадила компанія Transway.

Полегшення процесу посадки-висадки пасажирів було головним завданням компанії LAGBUS. Ми використали значну частину можливостей продуктів компанії Transway:

  • карткові валідатори у транспорті
  • бортовий комп’ютер у водія, що негайно посилає результати транзакцій нам в офіс (аби бачити картину у прямому ефірі),
  • 250 точок поповнення рахунку е-квитка

У місті діє зональний тариф і програмне забезпечення компанії Transway повністю це підримує.

Між іншим ця ж компанія впровадила його у Казахстані. Митний союз і культ вождя зовсім не завадили цьому.

Нагадую, що Нігерія – це держава яка у недалекому 1998-ому була під владою військових диктораторів. Тут досі існує справжнє морське піратсво, тут пишуть славетні “нігерійські листи” і держава займає почесне друге місце по поширенню ВІЛ у світі. Але от є якось і ШАП, і камери на дорогах і в одному Лагосі штрафів за рік назбирують на 1.6 млрд USD (бюджет). Це вам не УТіЗ, що пише “листи-вимоги“, з яких перевізники наржатись не можуть. Ну ви зрозуміли на якому рівні розвитку знаходиться Україна? Роботи ще дуже і дуже багато. Отаке.

Коментарі відключені для цього запису