ШАП система Курітіби

Жов 14 2013 Опублікував в Транспорт

Відео про предка всіх систем Швидкісних автобусних перевезень (ШАП) – Курітібу (Бразилія). Українською звісно ж 🙂

Бразильське місто Курітіба затвердило перший план комплексного розвитку 1968 року. З того часу місто прославилося новаторським плануванням і доступним (для користувача і міста) громадським транспортом.

Система швидкісих автобусних перевезень (ШАП) Курітіби стала джерелом натхнення для багатьох міст. Зокрема, у Боготі (Колумбія) з’явилася система TransMilenio; у Ґуаякілі (Еквадор) – Metrovia; а в Лос-Анджелесі – Orange Line, в Парижі – Mobilien.

Це відео показує, як працює система громадського транспорту в Курітібі і на яких засадах міського планування та землекористування вона ґрунтується. Ви почуєте розмову із колишнім мером і архітектором Джейме Лернером. Працівники міської ради розповідають про оновлення системи, яка перевозить стільки пасажирів, як метро. Курітіба активно експериментує із додатковими кільцевими смугами на виділених автобусних маршрутах і встановлює «розумні» світлофори, які надають перевагу автобусам. Місто навіть будує нову гілку, яка проходитиме повз парк і 18 кілометрів велодоріжки уздовж автобусного маршруту.

Original: streetfilms.org

Ukrainian dub by lpftv.com for lypneva.com
Озвучено українською
Переклад Ганна Лелів

Коментарі відключені для цього запису