Вартість проїзду у Кракові

Лют 17 2013 Опублікував в Uncategorized

Наші перевізники дуже люблять казати “от давайте поїздка буде коштувати 8грн, як в Європі, тоді будемо мати гарні автобуси”. Що ж… подивимось на Краків, ось ціни на короткотривалі квитки:

Як бачимо найдешевший квиток (дійсний 20хв) коштує приблизно 7 гривень. Що ж, на фоні цього наші поїздки виглядають дуже дешевими. Та не поспішаймо. Справа в тому, що у всьому цивілізованому світі одноразовими квитками користуються лише туристи чи люди, котрі їздять раз в тиждень. Будь яка нормальна працююча людина купує місячний абонемент, і от про це перевізники постійно забувають сказати. Подивимось на ціни абонементів:

Дивимось – іменний квиток з можливістю їзди по всьому місту коштує 235 гривень. Маючи таку штуку людина може їздити на чому завгодно за… 235/30 днів = 8 гривень за день. Та деякі львів’яни і зараз платять таку суму щодня! Ще раз – за 8 гривень в день мешканець Кракова отримує зручний громадський транспорт (в т.ч. й нічні рейси), котрий їздть по розкладу, де водій не курить, на великих низькопідлогових автобусах і так далі і тому подібне, він може пересідати скільки завгодно разів і їздити хоч цілий день.

Я наголошую, що в разі підняття ціни до 3грн за поїздку деякі львів’яни будуть платити 12 гривень в день за набиті богданоеталони, котрі їздять як захочеться водію. Чудовим прикладом нашого сервісу є недавній випадок з відмовою водія їхати по рейсу й матюканням пасажира.

Один коментар

  • […] Щодо вартості квитків. В Кракові (та й в решті міст Польщі) можно купити квиток або на одну поїздку без пересадок, або ж квиток на обмежений час, але з довільною кількістю пересадок. Ціна стартує від 2,80 PLN за 15хв їзди. Є також квитки на цілий день, три дні чи тиждень або місяць. Час поїздки починає рахуватись з моменту компостування квитка всередині автобусу чи трамваю. Більше інформації про ціни на проїзд – в окремому пості. […]