Громадський транспорт Кракова

Лют 26 2013 Опублікував в Е-Квиток, Транспорт

У Кракові міський транспорт представлений автобусами (120 маршрутів), трамваями (23 маршрути) й таксі.

Починається рух транспорту близько 5-ої ранку й завершується трішки пізніше 23-ої вечора, але на деяких маршрутах курсують й нічні автобуси.

Інтервал руху в будні дні зазвичай не перевищує 15 хвилин. Ходить транспорт з доволі високою швидкоістю. Влада міста взяла на озброєння принцип “вища швидкість – менше рухомого складу”. Тож варто триматись за поручні, особливо на поворотах.

Мережа міського транспорту досить густа. На кожній зупинці висить розклад руху для кожного маршруту.

Коли трамвайна зупинка знаходиться перез розвилкою колії, то таблички з номерами маршрутів згруповані залежно від того, куди повертають трамваї, а ще збоку висить табличка з стрілкою, що вказує напрям руху. Дуже зручно для орієнтування.

Доречі, з розкладом руху транспорту можна ознайомитись в інтернеті, прямо на сайті міської транспортної копанії Кракова. Чудовий урок для наших перевізників.

Інформаційне табло, на котрому написано скільки часу залишилось до від’їзду кожного маршруту. Дуже зручно, завжди знаєш чи встигнеш збігати в магазин купити води.

Зупинки обладнані автоматами для продажу квитків, приймають як купюри, так і монети. І звісно ж кредитки.

На кожній зупинці висить схема міського транспорту, розклад маршрутів на будні дні, суботу, неділю й свята. Розклад суворо дотримується. Хоча звісно можуть бути затримки через затори в центрі міста.

Крім часу відправки в розкладі також вказують основні точки на маршруті.

В Кракові існує 4 основні типи автобусів, які розрізняють по першій цифрі: міські(звичайні) з номерами №100-199 и 400-499; приміські (на них потрібен окремий квиток) з номерами №200-299; експреси – №500-599 й нічні – №600-699.

В автобусах висять спеціальні табло, де видно номер маршруту, початкова, поточна та кінцева зупинки, час та дату.

Щодо вартості квитків. В Кракові (та й в решті міст Польщі) можно купити квиток або на одну поїздку без пересадок, або ж квиток на обмежений час, але з довільною кількістю пересадок. Ціна стартує від 2,80 PLN за 15хв їзди. Є також квитки на цілий день, три дні чи тиждень або місяць. Час поїздки починає рахуватись з моменту компостування квитка всередині автобусу чи трамваю. Більше інформації про ціни на проїзд – в окремому пості.

Краков розділений на зони – міську й агломерацію, звісно ціни за доїзд в агломерацію – вищі.

Детальний графік руху автобусів по буднях, вихідних й святах. Графіку зазвичай дотримуються неухильно.

Рухомий склад в чудовому стані, побачити щось відверто старе й розвалене – не вдалося.

Всередині трамваю. Багато місць для стоячих пасажирів.

Інформаційне табло, на якому видно номер маршруту, поточну зупинку й дві наступні. Зупинок не оголошують, тож треба бути уважним.

Компостер (валідатор), ставить штамп на вашому квитку. Якщо квиток “часовий”, то з цього моменту починається його відлік.

В салоні трамваю чи автобуса також є квиткові автомати. На відміну від тих, що на зупинці – ці не приймають папероих грошей, лише монети.

Коли пасажирів небагато – двері автоматино не відкриваютья, для цього є окрема кнопка на самих дверях чи біля них.

Те саме й щодо випадку, якщо ви чекаєте на трамвай на зупинці. Він не відкриє двері сам, пошукайте відповідну кнопку. Це все заради економії тепла взимку й холоду влітку.

Джерело – ІнфоПорн, переклад автора посту (вільний).

Коментарі відключені для цього запису